Rodinný dům v Hrušovanech u Brna

5+1, pozemek celkem 825 m² 

Líbí se vám myšlenka života na vesnici s dobrou dostupností do Brna? Máte rádi prostorné bydlení s vlastní zahradou? Chcete si svoje nové bydlení přizpůsobit na míru, případně vytvořit domov pro dvě generace? Možná právě na vás čeká tento dům v Hrušovanech u Brna.


Velký prostor pro velkou rodinu, nebo více generací.

Jedná se o řadový dům v klidné části Hrušovan u Brna, při JZ okraji města. Stáří domu je 50 let, čemuž odpovídá konstrukční i architektonické provedení. Dům je řešen jako celopodsklepený s vlastní garáží, se dvěma nadzemními podlažími a bez obytného podkroví. Užitná plocha domu je 265 m² (bez půdního prostoru), z toho 84,41 m² sklepy (vč. garáže), obytné prostory 168 m². Prostorný pozemek má celkovou plochu 826 m².

Na pozemku se nachází vedlejší stavba, která je užívána jako menší vinný sklípek, v přízemí je skladový prostor. Nemovitost je napojena na kompletní IS - rozvod elektrické energie, zemní plyn, vodovod, kanalizaci a telekomunikační sítě.

Dům byl navržen jako dvougenerační, nicméně v současnosti slouží jako jednogenerační s bytem 5+1. Ideální příležitost pro vás ho přestavět na dvougenerační, nebo dokonce na dvě oddělené bytové jednotky - to vše bude záležet pouze na vaší představě.

Po celou dobu byl dům běžně udržován. S výjimkou výměny oken za plastová s izolačním dvojsklem (cca před 10 až 15 lety) je v podstatě v původním stavu. Všechny hlavní konstrukce i vybavení jsou původní. Dům je okamžitě obyvatelný a vyloženě čeká na někoho, kdo z něj vytvoří svoje vysněné bydlení. Výhodou je velký potenciál rozšíření díky volnému půdnímu prostu. 


Perfektní umístění v lokalitě 

Ulice Viniční se nachází cca 1 km od centra obce, ve stejné vzdálenosti od nádraží ČD, zastávky ČSAD (IDS JMK). V obdobné vzdálenosti je dostupná většina prvků občanské vybavenosti. Menší park s dětským hřištěm, kostel nebo několik provozoven služeb jsou ve vzdálenosti do 800 m. V bezprostředním okolí se nachází stabilizovaná, výhradně residenční zástavba, obvykle jde o starší řadové RD. Mírně odsazená je pak lokalita novostaveb. Velkou výhodou je snadné parkování na ulici Viniční a celkový klidný charakter lokality. Výhodou je rovněž umístění domu mimo záplavové území. Z nového domova to budete mít také doslova pár kroků do přírody s výhledem na Pálavu.

Půdorysy

Videoprohlídka

Pro ještě lepší představu o rodinném domě jsem pro vás připravil i videoprohlídku.

Vizualizace

Technické informace

Celková cena

8 990 000 Kč*

*cena včetně provize RK

Náklady na bydlení 

6000 Kč

Konstrukce

Zděný RD

Poloha domu

Řadový

Umístění 

Klidná část obce

Typ domu

Patrový

Podlaží

2

Celková plocha pozemku 

826 m²

Užitná plocha domu (bez půdního prostoru)

265 m²

Terasy

6,16 

Sklep (včetně garáže)

84,41 m²

Parkování

Ano 

Stáří domu

50 let

Vytápění

ÚT s kotlem na zemní plyn, ohřev TUV zajišťuje boiler

Inženýrské sítě

V lokalitě (ulici) kompletní IS

Okna

Plastová okna s izolačním dvojsklem 

Podlahy

Keramická dlažba, PVC 

Stav 

Obytný standard 70. let, opotřebený – k rekonstrukci

Doprava

Dálnice, silnice, MHD, autobus

Přístup

Z veřejné zpevněné komunikace

Energetická náročnost

Třída G 

Vady

Prasklina zdi v 2. NP, opadaná omítka ve sklepě 

Obec Hrušovany u Brna a okolí

Hrušovany jsou obec ležící 15 km jižně od Brna na hlavním silničním tahu. V obci se také vyskytuje autobusová i vlaková zastávka. Nejen díky výborné dopravní dostupnosti se jedná o značně oblíbenou obec k bydlení. V místě se nachází kompletní občanská vybavenost (městský úřad, pošta, školská zařízení, ordinace lékařů, řada obchodů, restaurací, sportoviště, aj.).

Hrušovany sousedí s městem Židlochovice, kde mimo jiné najdete nákupní zónu, restaurace, cukrárnu nebo rozhlednu Akátová věž. O dalších 6 km dál v obci Žabčice se nachází moderní koupaliště. Lokalita je také známá jako hlavní cyklistický tah na cyklostezce Brno-Vídeň. Vzhledem k nenáročnému terénu je okolí ideální jak pro pěší, tak pro cyklistické výlety.