Přepis energií

16.01.2024

🏠 S koupí, nebo prodejem domu či bytu přichází některé povinnosti, které musíte splnit a jednou z nich je i přepis energií! 💡

💼📋Přepis energií při koupi, nebo prodeji nemovitosti

Přepis energií na nového majitele není žádný velký problém, ale je potřeba dodržet správný postup a vyvarovat se některých chyb. Ještě před samotným přepisem je potřeba správně vyplnit předávací protokol, ve kterém mimo jiné správně zdokumentujete stavy a čísla měřidel. Vodoměru, plynoměru a elektroměru.

Přepis elektřiny na nového majitele

Změna odběratele elektřiny může být vyřízena telefonicky, online nebo fyzicky v zákaznickém centru poskytovatele. Budete obvykle potřebovat kontaktní a identifikační údaje nového i stávajícího zákazníka, zákaznické číslo, EAN kód, číslo a stav elektroměru.

🔥 Přepis plynu na nového majitele

Stejně jako u elektřiny platí, že proces přepisu plynu není složitý. Připravte si identifikační údaje a kontaktní údaje, číslo a stav plynoměru.

V obou případech platí, že nejjednodušší je přepis odběrného místa, pokud zůstáváte u stejného dodavatele. Počítejte také s tím, že dodavatel bude chtít vidět aktuální list vlastnictví. Doporučuji si k přepisu také připravit poslední fakturu, ze které zjistíte drtivou většinu údajů, které budete vyplňovat ve formuláři. Navíc budete také přesně vědět roční spotřebu pro nastavení měsíčních záloh. Samotná volba dodavatele je potom na vás.

🚿 Přepis vody a tepla na nového majitele

V případě vody a tepla je situace jednodušší. Vyplňte protokol se všemi potřebnými informacemi a uvedete stav vodoměru a měřiče tepla. V případě bytu nechte správce bytového domu, aby přepis zajistil. Při koupi domu je potřeba vyplnit žádost o změnu osoby odběru vody. Následně podepíšete smlouvu s vodárenskou společností.

TIP pro Vás:

Pro úspěšné dokončení přepisu při nákupu nemovitosti je optimální spolupráce mezi vámi a původním odběratelem. Pokud je to možné, zajistěte si od něj plnou moc k zastupování, abyste mohli za něj ukončit smlouvu a nevystavili ho rizik případných smluvních pokut u jiného obchodníka. Myslete také na včasné přihlášení a odhlášení!

✨ Našim klientům standardně přepis energií zajistíme! 💼 

Pro více podobných informací mě nezapomeňte sledovat také na Instagramu, Facebooku, LinkedInu a YouTube