9 důvodů proč využít realitního makléře

14.02.2024


Plánujete prodat nemovitost a přemýšlíte, jestli využít služby realitního makléře? Tady uvádím 9 důvodů, proč byste to měli udělat. 🏠🔑👩‍💼

1 - Profesionální stanovení ceny nemovitosti 💰 
Ruku na srdce zde dělá většina samoprodejců největší chybu. Stanovení správně ceny nemovitosti je základní stavební kámen úspěšného prodeje. Makléř k tomu používá profesionální nástroje, sleduje tržní trendy, zná danou lokalitu, nebo spolupracuje s certifikovaným odhadcem. To vše využije ke stanovení správně ceny nemovitosti.

2 - Realitní Marketing 📈🔍 
Profesionální realitní makléř Vám nabídne komplexní realitní marketing, který nespočívá jen v profesionálních fotografiích. Zpracuje Vám videoprohlídku, vizualizaci, homestaging, vytvoří doprovodné dokumenty k prezentaci nemovitosti a připraví inzerát. Samotnou nemovitost nepropaguje jen přes realitní portály, ale používá i propagaci prostřednictvím sociálních sítí, díky kterým zvýší dosah inzerátu a může třeba oslovit lidi, kteří zrovna aktivně na realitních portálech nemovitost nehledají. K prezentaci také vytvoří samostatnou webovou stránku nemovitosti.

3 - Databáze klientů 🕵️‍♂️ 
Každý makléř si buduje svoji databázi klientů a potenciálních kupujících. Nemovitosti, které prodává potom nabízí svým klientům ze své databáze. Nemovitost díky tomu může prodat ještě dřív, než půjde do veřejné inzerce.

4 - Neutrální pohled na nemovitosti 💡 
Většina prodávajících má k nemovitosti osobní vazbu a je to pochopitelné, ale pro samotný prodej se citová vazba nehodí. Je lepší přenechat dokončení obchodu realitnímu makléři, který má nadhled a vidí Vaši nemovitost více realisticky.

5 - Zajistí bezpečí celé transakce 💰🤝  
Makléř spolupracuje s ověřeným advokátem, který má zkušenosti s realitním právem a umí dobře nastavit kupní a rezervační smlouvu. Makléř dokáže posoudit a upozornit na právní a faktické vady nemovitosti, případně ji nechá prověřit stavebním technikem, nebo statikem. Pomůže Vám s přípravou potřebných dokumentů k prodeji.

6 - Zkušenosti 💼📝 
Při prodeji nemovitosti se mohou vyskytnout situace, které vyžadují zkušenost a rychlé řešení. Někdy právě ty zkušenosti mohou zabránit chybám, které Vás ve finále stojí čas a peníze. Dost často na prodej nemovitosti navazuje koupě nového bydlení i v tomto případě Vám s optimalizací bydlení pomůže.

7 - Dobrý obchodník 🤝🏠 
Ruku na srdce ne každý z nás je dobrý obchodník a při prodeji nemovitost ten obchodní talent skutečně potřebujete. Realitní makléř by měl být především dobrý obchodník, který Vám pomůže nemovitost prodat za co nejvyšší cenu a vyjedná další podmínky, které se mohou zdát na první pohled komplikované. Dokáže také Vaši nemovitost profesionálně odprezentovat zájemcům na prohlídkách.

8 - Úspora času 📅🕙  
Ač se to zdá jako klišé, u prodeje nemovitosti úspora času platí dvojnásob. Jen samotná příprava nemovitosti, shromažďovaní dokumentů, focení, natáčení, psaní textů a samotné prohlídky zaberou opravdu velkou spoustu času. V dnešní uspěchané době, není nic jednoduššího, než přenechat starost s prodejem profesionálovi.

9 - Ostatní služby 🏠🔑 
Většina makléřů spolupracuje s hypotečním specialistou, který vyřídí hypotéku kupujícím, případně pomůže Vám, pokud současně další nemovitost kupujete. Pomůže Vám také s vyřízením průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), nebo třeba s přepisem energií. Má většinou kontakty na firmu, která řeší stěhování, úklidové služby, nebo případně na stavební firmu, pokud je potřeba. Spolupracuje také s daňovým poradcem, který zná všechny daňové aspekty prodeje a koupi nemovitosti a je Vám schopný poradit.

Hledáte realitního makléře? Napište mi

A pro více podobných informací mě nezapomeňte sledovat také na Instagramu, Facebooku, LinkedInu a YouTube. 👍