Jak připravit nemovitost před focením?

15.07.2023

První dojem často rozhodne o přilákání potenciálních kupců. Dobře připravené a atraktivní fotografie nemovitosti mohou zaujmout a přesvědčit kupující. Pokud plánujete prodat svou nemovitost a chcete ji prezentovat na trhu co nejlépe, následující rady vám pomohou připravit ji na profesionální focení.

1. Opravte drobné nedostatky

Před fotografováním je vhodné provést drobné opravy a úpravy nemovitosti. Umyjte okna, opravte škrábance na stěnách, napravte drobné nedostatky a případně přemalujte nevzhledné plochy. Investice do těchto drobných oprav se vám při prodeji opravdu vyplatí.

2. Důkladně ukliďte a odstraňte nepotřebné věci

Prvním krokem při přípravě nemovitosti na focení je její pečlivý úklid. Odstraňte veškeré nepotřebné předměty a jakýkoliv nepořádek, které by mohli narušit fotografie. Omezte dekorace na minimum a snažte se udržet prostor co nejčistší. V případě rodinných domů nezapomeňte také na zahradu – posekaný trávník a upravené keře budou působit na fotografiích mnohem lépe. Srovnejte zahradní nábytek.

3. Neutralizujte prostor

Vytvořte neutrální prostor, ve kterém si potenciální kupující dokážou představit, jak bude nemovitost vypadat po jejich nastěhování. Odstraňte veškeré osobní věci, jako jsou například fotografie aktuálních majitelů na zdech, magnetky na lednici, dětské hračky apod. Cílem je vytvořit univerzální prostor, který osloví širší okruh zájemců.

4. Zlepšete osvětlení

Osvětlení hraje při fotografování nemovitostí klíčovou roli. Vyhrňte žaluzie a závěsy, abyste do místností propustili co nejvíce přirozeného světla. Pokud je potřeba, přidejte umělé osvětlení, které vytvoří příjemnou atmosféru a zdůrazní charakter prostoru. Dbejte také na to, aby všechny žárovky byly stejného typu.


A jaké fotky přidávám k inzerátům nemovitostí já? Klidněte na odkaz níže!