3 nejčastější mýty o prodeji nemovitostí

03.08.2023

1. Realitní kancelář nepotřebuji, dům prodám sám

Máte v plánu prodat svou nemovitost? Věříte, že dokážete najít kupce a uzavřít obchod bez pomoci realitní kanceláře? Rozhodně se v dnešní době nemusí jednat o jednoduchou záležitost. Najít potenciálního kupce je pouze prvním krokem. Nezapomeňte, že realitní služby nabízejí mnohem více než jen jednoduché spojení s možnými zájemci. Zahrnují komplexní řadu služeb, které vám usnadní celý proces prodeje. Patří sem prověření zájemce, vytvoření smluvní dokumentace, inzerce na specializovaných webových portálech, sociálních sítích a mnoho dalšího. Profesionální realitní makléři vám mohou pomoci dosáhnout výhodnějšího prodeje a zajistit bezproblémový průběh celé transakce.

2. Důležité je prodat nemovitost za co nejvyšší cenu, s prodejem není nutné spěchat

Prodej nemovitosti je klíčový okamžik a je pochopitelné, že chcete dosáhnout co nejvyšší ceny za váš majetek. Základem je stanovení realistické ceny nemovitosti, která odráží aktuální tržní situaci. Ideálně ve spolupráci s certifikovaným odhadce.
Stanovení příliš vysoké ceny může způsobit zbytečné prodloužení prodeje a ve finále i snížení konečné ceny. S cenou je potřeba v průběhu transakce pracovat. Čas je samozřejmě důležitý – čím déle trvá prodej, tím více můžete nakonec ztratit.

3. Na fotkách zase tolik nezáleží, pěkný dům se prodá sám

Určitě jste slyšeli, že první dojem je ten nejdůležitější. Platí to i při prodeji nemovitostí. Kvalitní fotografie jsou klíčové pro zaujetí potenciálních zájemců. Při prohlížení nabídek se lidé řídí především tím, co vidí. Proto se vyplatí investovat do profesionálního fotografa a zajistit dostatek světla, aby vynikl každý kout prodávané nemovitosti. Kvalitní prezentace vašeho domu vám pomůže dosáhnout úspěšného prodeje. Většina realitních kanceláři dnes nabízí moderní nástroje propagace nemovitosti a profesionální fotografie jsou její nedílnou součástí.

Pamatujte, úspěšný prodej nemovitosti vyžaduje pečlivé plánování, profesionalitu a dobrou prezentaci. Realitní kanceláře vám mohou nabídnout širokou škálu služeb a zkušeností, které vám pomohou dosáhnout nejlepších výsledků. Ať už se rozhodnete prodat sami nebo s podporou realitních profesionálů, přejeme vám hodně štěstí při prodeji vaší nemovitosti! 🍀🏡